Merhaba Arkadaşlar,

Bir çok kişiye fikir verebileceğini düşündüğüm bir soru sormak istiyorum.

Soruma başlamadan önce örneğin Köpekler ve Köpek Cinsleri gibi konularda bir site açmak istiyorum diyelim.

Biliyorsunuz ki vikipedia bir kategoriye odaklanmamış, birden çok kategoride milyarlarca içerik olan bir site.

Benim sitem ise sadece köpekler hakkında bilgi veren bir site.

Bu sitemde kullanacağım giriş bilgi yazısını vikipedia dan alacağım. Ancak vikipedia dan daha zengin olması için o sayfama ayrıca ilgili birçok görsel, video ekleyeceğim. Ayrıca ziyaretçilerin de o konu hakkında fikirlerini eklemesini sağlayacağım.

Aklımda ki soru ise örneğin golden retriever aramasında her konuda milyarlarca sayfası bulunan vikipedia mı yoksa vikipedia dan aldığım yazı, kendi eklediğim fotoğraf ve videolar ile ziyaretçilerin yazdıkları yazılarla benim golden retriever sayfam mı üst sırada çıkar. Benim sitemin sadece köpekler ile ilgili olduğunu unutmayın.

Böyle bir deneyim yaşayan varmı ? Bu konuda yol gösterebilir misiniz? İnternet üzerinde milyonlarca organik aramaya sahip sitenin hep bu şekilde vikipedia dan aldığı bilgiler ile sayfa açtıklarına şahit oluyorum. Bu konuda ne diyorsunuz? Kopya içerik olduğundan dolayı hit çekememe olayı olabilir mi? Hit kaynağı olarak sadece Google hedefliyorum yapılabilir mi?